Tävlingskallender

Spelschema Februari – Maj

21 Februari, Tis         17.00- Barn- och Ungdoms-schack

                         18.30- Vendelins Minne 2:7
 
23 Februari, Tor         Lag-DM
                         Sandviken 1 – Gävle 1
                         Söderhamn – Sandviken 2
 
28 Februari, Tis         17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Barometern
 
 2 Mars, Tor             ÅRSMÖTE Sandvikens SK
19.00 Årsmöte
20.00 Årsmötes-blixt
 
 4 Mars, Lör             Årsmöte Gävleborgs Schackförbund
10.00 Årsmöte
12.00 DM i Blixt

 5 Mars, Sön             Allsvenskan
Sandvikens SK – SK Rockaden IV Stockholm

 7 Mars, Tis             17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Vendelins Minne 3:7
14 Mars, Tis             17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Barometern
19 Mars, Sön             Allsvenskan
Kungstornet III Stockholm – Sandvikens SK

21 Mars, Tis             17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Vendelins Minne 4:7
28 Mars, Tis             17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Barometern
 4 April, Tis            17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Vendelins Minne 5:7
11 April, Tis            17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Barometern
18 April, Tis            17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Vendelins Minne 6:7
25 April, Tis            17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Barometern
2 Maj, Tis               17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Vendelins Minne 7:7
9 Maj, Tis               17.00- Barn- och Ungdoms-schack
                         18.30- Barometern

Vendelins Minne

Lottning rond 1

Hans Ove Sjödin – Bengt Ola Isetoft

Kennet Wik – Patrik Wikström

Göran Nilsson – John Lingvall

Jerry Lingvall – Per Åkerman

Bo Gunnar Wikström – Fredrik Åkerlund

Tomas Wigren – Per Johan Emtell

Nästa rond spelas 21 februari